Připařovací program GMS

gms-logo-small

GMS - připařovací program

Pro více informací volejte +420 702 165 155

Základní myšlenkou připařovacícho programu GMS (Genetic Management System) je ekonomický přínos další generace dojnic, který vychází z rovnoměrného zvyšování produkce a zlepšování typu.

Každý připařovací plán je unikátní, šitý na míru Vašemu konkrétnímu chovatelskému cíli.

Tento počítačový program každoročně doporučí vhodná připáření více než 2 milionům plemenic zákazníků ABS na celém světě.

Přečtěte si reference od našich zákazníků:

Martin Braun

hlavní zootechnik Rozvodí Černov

Líbil se nám připařovací plán GMS od ABS, který kromě úplného hodnocení exteriéru krav nabízí i velmi přísné omezení inbreedingu. Hlavně se nám ale líbí možnost přesného nastavení chovného cíle, takže si můžeme sami stanovit, jakým směrem se ve šlechtění chceme ubírat. Všechny inseminační dávky jsme začali brát od ABS a dnes vidíme, že toto rozhodnutí bylo opravdu dobrou volbou. Více než 20 let používání GMS přineslo nejen špičkovou produkci, ale i vyrovnané a typové stádo.

Ladislav Čermák

hlavní zootechnik, Agropodnik Košetice

Jako jedni z prvních v republice jsme začali používat připařovací program GMS a pro „holštýnizaci“ využívat býky z nabídky ABS. Začínali jsme spíše s průměrnými býky a důraz byl hlavně na navýšení produkce. ABS u nás dokonce uspořádala školení nových hodnotitelů exteriéru krav právě pro jejich připařovací program. Doporučení připařovacího programu GMS přesně dodržujeme a používáme kvalitní býky, abychom dosáhli rychlejšího genetického pokroku.

Celé reference si můžete přečíst níže:

Černov

Košetice

ZD Novoveselsko

Hořepník