7. CHOVATELSKÝ DEN V KOŠETICÍCH 16.6.2022

 

 

16. 6. 2022 proběhl v areálu Agropodniku Košetice, a.s. již 7. ročník Chovatelského dne. Do soutěžní přehlídky se přihlásilo 9 krav českého strakatého plemene a 26 krav holštýnského plemene. Výstavy se zúčastnily zemědělské podniky: Agrodam Hořepník, s.r.o., Agropodnik Košetice, a.s., Ing. Cihlář Radek, Rozvodí, spol. s.r.o. Černov, VOD se sídlem v Kámeně, VOD ZDISLAVICE, ZD Čechtice, ZDV Novoveselsko a ZF Lipanovice.

 

Rozhodčím přehlídky českého strakatého byl Ing. Tereza Dodávková ze Svazu chovatelů českého strakatého skotu ČR, z.s. a rozhodčím holštýnské přehlídky již tradičně Ing. Ladislav Vondrášek.

 

Organizátoři mimo soutěžní přehlídku krav připravili řadu dalších atrakcí, jako např. simulátor dojení, jízda na elektrickém býkovi, přehlídka historické techniky a mnoho dalších. Mimořádné poděkování za přípravu vydařeného chovatelského dne patří organizátorům celé akce, předsedovi Ing. Zdeňkovi Duffkovi a hlavnímu zootechnikovi Ladislavovi Čermákovi z Agropodniku Košetice, a.s., a společnosti ProgresGen.

 

                                     

 

 

Výsledky soutěžní přehlídky – vyhodnocení