Připařovací program GMS

gmsGMS - připařovací program

Základní myšlenkou připařovacícho programu GMS (Genetic Management System) je ekonomický přínos další generace dojnic, který vychází z rovnoměrného zvyšování produkce a zlepšování typu. Tento počítačový program každoročně doporučí vhodná připáření více než 2 milionům plemenic zákazníků ABS na celém světě. Je unikátní v tom, že sleduje původy 7 generací zpět, čímž výrazně pomáhá snižovat procento inbreedingu ve stádě. Hodnotí na základě 15 znaků. GMS nezvýhodňuje žádné býky a je našim zákazníkům poskytován zdarma.

Přečtěte si reference od našich zákazníků:

Martin Braun, hlavní zootechnik Rozvodí Černov:
Líbil se nám připařovací plán GMS od ABS, který kromě úplného hodnocení exteriéru krav nabízí i velmi přísné omezení inbreedingu. Hlavně se nám ale líbí možnost přesného nastavení chovného cíle, takže si můžeme sami stanovit, jakým směrem se ve šlechtění chceme ubírat. Všechny inseminační dávky jsme začali brát od ABS a dnes vidíme, že býci jako Tex, Laton, Cubby, Hardtac, Mega Red, Vital Sign, Ozzie, Brett a Touchdown byli opravdu dobrou volbou. Dnes je 17 let používání GMS vidět nejen na velmi pěkné produkci, ale i na vyrovnanosti stáda. Zejména na končetinách, vemeni, tělesném rámci, ale i mléčných složkách.

Ing. Zdeněk Duffek  a hlavní zootechnik Ladislav Čermák, Agropodnik Košetice:  Jako jedni z prvních v republice jsme začali používat připařovací program GMS a pro „holštýnizaci“ využívat býky z nabídky ABS. Začínali jsme spíše s průměrnými býky a důraz byl hlavně na navýšení produkce. ABS u nás dokonce uspořádala školení nových hodnotitelů exteriéru krav právě pro jejich připařovací program. V neposlední řadě jsme se také rozhodli opravdu přesně dodržovat doporučení připařovacího programu GMS a začali kupovat kvalitnější býky, abychom co nejrychleji zlepšovali genetiku.

Celé reference si můžete přečíst níže:

Černov

Košetice

ZD Novoveselsko

Hořepník